IX SZKOLNY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

IX SZKOLNY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

W Szkole Przysposabiającej do Pracy odbyła się kolejna edycja IX Szkolnego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Wszyscy uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w dwóch tańcach standardowych: walcu wiedeńskim i angielskim oraz jednym latynoamerykańskim – sambie. Wszyscy uczniowie otrzymali medale, które będą im przypominać o tym wyjątkowym wydarzeniu i ich osiągnięciach. Nie zabrakło również specjalnych tańców pokazowych wykonywanych przez uczniów: „Pożar” (przygotowany przez Annę Kamienicką ), „Despacito” (opracowany przez Agnieszkę Wilińską)
i „Dance Monkey” (pomysł Wojciecha Wilińskiego) oraz piosenki „Hej Baby” wykonanej przez klasę 3b pod auspicjami Doroty Sosińskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje taniec robota, a właściwe szturmowca z „Gwiezdnych Wojen” w wykonaniu Sebastiana Barana z klasy 3a, który zelektryzował i porwał publiczność…. Na zakończenie wszyscy chętni mogli wziąć udział w improwizacji tanecznej do romantycznej piosenki z filmu „Titanic”. Podsumowując należy powiedzieć, że wszyscy ulegliśmy po raz kolejny magii tańca. Teraz wiemy już na pewno, ile racji miał zasłużony tancerz i choreograf Maurice Bejart, który powiedział: „Kto zakosztuje tańca, nigdy go nie zdradzi”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli i wspierali IX Szkolny Turniej Tańca Towarzyskiego oraz rodzicom naszych uczniów za tak liczne przybycie i wspólne przeżywanie cudownych chwil w obecności najwznioślejszej ze sztuk – tańca !!!
Organizatorzy: Agnieszka Wilińska, Karolina Pisula, Wojciech Wiliński.

Zapraszamy do GALERII

Tekst: Agnieszka Wilińska
Zdjęcia: Iwona Sobańska
Marcin Ruta

Zmień rozmiar czcionki
Contrast