Notice: Indirect modification of overloaded property WP_Post::$ancestors has no effect in /home/users/cekiron/public_html/diakonia_new/wp-content/themes/ecdie-spp/page-child.php on line 29

Szkoła jest zlokalizowana między Portem Popowice, a Zajezdnią Tramwajową przy ulicy Lutra (dawniej Wejherowskiej), co umożliwia bardzo dobrą komunikację z centrum Wrocławia. SPP położona  jest w sąsiedztwie Parku Zachodniego oraz Hali Sportowo-Widowiskowej „Orbita”, które mogą dostarczyć dodatkowych doświadczeń edukacyjnych.

Szkoła posiada przestrzenny dziedziniec, zapewniający możliwość rekreacji wśród przepięknych terenów zielonych. Teren otaczający Szkołę jest doskonały do spacerów i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przed szkołą znajdują się miejsca parkingowe. Na terenie szkoły znajduje się nowa, bogato wyposażona siłownia zewnętrzna dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami, wielofunkcyjne boisko tartanowe dedykowane dla gier zespołowych oraz bieżnia do biegów krótkich, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą, umożliwiające realizację w pełnym zakresie zajęć z lekkiej atletyki.

Cały teren Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji jest miejscem dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, bez barier  architektonicznych.

Na terenie Szkoły znajdują się wyremontowane, odnowione lub zupełnie nowe obiekty i wyposażenie:

– sala gimnastyczna (wyremontowana w tym roku),
– sala do ćwiczeń aereobowych,
– siłownia,
– nowe wielofunkcyjne boisko sportowe,
– siłownia na świeżym powietrzu,
– bieżnia.