Notice: Indirect modification of overloaded property WP_Post::$ancestors has no effect in /home/users/cekiron/public_html/diakonia_new/wp-content/themes/ecdie-spp/page-child.php on line 29

Adrian Tylipski

Dyrektor szkoły

O sobie:

Ukończyłem Wychowanie Fizyczne Specjalne na wrocławskim AWF. Oprócz tego gimnastykę korekcyjną, oligofrenopedagogikę oraz zarządzanie oświatą. Instruktor windsurfingu, odnowy biologicznej, kulturystyki oraz ratownik wodny.

Born to ride … co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że uwielbiam przejażdżki na moim motorze po naszym pięknym Dolnym Śląsku. Poza tym drugi mój świat, to siłownia, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Agnieszka Tereba-Zawadzka

Oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, wychowawca, nauczyciel prowadzący zajęcia ceramiczne.

O sobie:

Zwariowana na punkcie diety roślinnej, ekologii, podejścia zero waste oraz niechcianych zwierząt.  Uwielbiam kąpiele w morzu, spacery po lesie, wędrówki górskie i odpoczynek w hamaku. Uspokaja mnie praca w ogrodzie  i spacery z psem.

Barbara Kozłowska

Absolwentka AWF Wrocław o specjalności wychowanie fizyczne specjalne, oligofrenopedagog, wychowawca, nauczyciel prowadzący zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

O sobie:

Jestem uśmiechniętą, trochę roztrzepaną osobą. Zawsze chętnie pomagam innym. Latem uwielbiam wygrzać się na słońcu i jeździć rowerem w miejsca, do których nie da się dostać samochodem. Natomiast zimą jeżdżę na nartach i wędruję po górach. Aktualnie zgłębiam tajniki ogrodnictwa, a moją kolejną pasją stało się przekopywanie ogródka.

Joanna Kunert

Pedagog specjalny, doktor w dyscyplinie
– pedagogika, certyfikowany wideotrener komunikacji, nauczyciel – wychowawca.

O sobie:

Lubię ruch, szaleństwa z małym synkiem i przyrodę w każdym wydaniu. Potrafię zatracić się w dyskusjach z rówieśnikami moich córek – czyli uczniami SPP. Takie rozmowy prowadzi nam się najlepiej podczas gotowania.

Agnieszka Wadowska

Z wykształcenia technik ekonomista,
surdo i oligofrenopedagog, wychowawca.

O sobie:

Niepoprawna idealistka, pragmatyczka, która tęskni
za światem bez cyfryzacji. Lubię kontakt z ludźmi, ale i chwilę samotności. Uwielbiam  piec ciasta, włoską kuchnię i koty, choć mam na nie alergię ;).

W wolnych chwilach (których bardzo mało) lubię czytać powieści przygodowo-historyczne, oglądać filmy obyczajowo-komediowe, słuchać muzyki z lat 80-tych, naprawiać/składać meble, remontować stare wnętrza.

Danuta Połednik

Oligofrenopedagog, nauczyciel nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeuta ręki, trener zajęć Sensoplastyka®.

 Wychowawca pozytywnie zakręcony na punkcie komunikacji alternatywnej i rękodzieła.

O sobie:

Uwielbiam piesze wędrówki górskie i wycieczki rowerowe. Ostatnio polubiłam też jogę. Pasjonuje mnie rękodzieło: wypalanie w drewnie, malowanie na ceramice, szycie i dzierganie na szydełku.
Ważne są dla mnie zdrowe odżywianie i dbanie o naszą planetę. W wolnym czasie czytam, oglądam filmy i zgłębiam tajniki manicure hybrydowego.

Karolina Szulc

Oligofrenopedagog, doradca zawodowy, pedagog-animator społeczno-kulturalny, wychowawca.

O sobie:

Kaszubska „białka”, uśmiechnięta od „ucha do ucha”, niepoprawna optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Niezdiagnozowana pod kątem ADHD;P. Człowiek do tańca, śpiewu i różańca. W działaniu kobieta „hop do przodu”. Wierzę, że każdy ma w sobie nieodkryte pokłady możliwości. Kieruję się dużą otwartością i pozytywną energią, która pozwala nawiązywać trwałe relacje.  Uwielbiam ludzi&koty, kocham morze i wydmy. Nabijam kroki na krokomierzu. Dużą radość sprawia mi pomaganie i praca z drugim człowiekiem. Rodzina dla mnie to ŚWIĘTOŚĆ. Lubię domowe zacisze, poranną kawę, zapach wanilii i pomarańczy. 

Karolina Ślusarczyk

Pedagog specjalny, wychowawca, logopeda kliniczny, licencjonowany terapeuta behawioralny PLTB.

O sobie:

W pracy z zapałem wykorzystuję  techniki SAZ i rozwijam umiejętności funkcjonalne. Prywatnie jestem wielbicielką psów, świeżego powietrza i czekolady. W ostatnim czasie odkrywam tajniki przygotowywania tofu ;-).

Aleksandra Potocka

Oligofrenopedagog, wychowawca.

O sobie:

Uwielbiam czytać książki, układać puzzle oraz podróżować – moją miłością są Włochy. Jestem uzależniona od kawy i muzyki – to moje małe,  codzienne przyjemności. Lubię uczyć się nowych rzeczy oraz pracować z ludźmi.

Barbara Patoła

Psycholog, oligofrenopedagog, wychowawca.

O sobie:

Lubię nowe technologie, wyzwania i swoją pracę. Często wcielam się w rolę szkolnego reżysera filmowego. W wolnych chwilach czytam biografie, maluję po numerkach i układam puzzle.

Dominika Franke

Nauczyciel wychowania fizycznego specjalnego, Oligofrenopedagog, Terapeuta TUS, Terapeuta Ręki, instruktor pływania

Uwielbiam swoją pracę, ale najcenniejsza jest dla mnie moja rodzina.  Kocham góry i spokój jakim dzielą się z innymi.  Marzę o wyprawie do Nepalu. Cenię sobie ludzi z poczuciem humoru-sama lubię żartować i nie brać wszystkiego do siebie. Jestem ogromną fanką kryminałów-czytam w każdej wolnej chwili.

Na tle gór, dziewczyna w ciemnych, długich włosach rozgląda się, uśmiechając. Wokół niej latają kolorowe motyle.

Anna Kamieniecka

Oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, wychowawca.

O sobie:

W pracy inspiruje mnie pedagogika zabawy; uwielbiam zajęcia parateatralne, odgrywanie ról. Prywatnie lubię zwierzęta, przyrodę i ciszę.

Agnieszka Golińczak

Oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy,  wychowawca.

 O sobie:

Miłośniczka przyrody, rękodzieła oraz jaszczurek małych i dużych. Uwielbiam  kawę, słońce, piesze wędrówki oraz kameralne spotkania z ludźmi.

Iwona Sobańska

Oligofrenopedagog, terapeuta, wychowawca.

O sobie:

Uwielbiam długie spacery. Nie wyobrażam sobie życia bez wody, kawy, orzechów, książek i krzyżówek. Bardzo lubię grać w Scrabble i w kości. Relaksuje mnie jazda samochodem i muzyka. Gram na gitarze. Uwielbiam swoją pracę, bo bardzo lubię swoich uczniów.

Aleksandra Jarosz

Psycholog, oligofrenopedagog, logopeda.

O sobie:

Uwielbiam moją pracę, ponieważ uwielbiam towarzystwo innych ludzi. Lubię z nimi rozmawiać, wysłuchiwać, a często też podsłuchiwać. W szkole nic mi nie umknie, wiem o wszystkim. W wolnych chwilach czytam książki, chadzam do kina, dbam o ogródek i dwoje moich dzieci.

Magdalena Szewczyk

Oligofrenopedagog, neurologopeda.

O mnie:

Jestem zafascynowana światem, jego pięknem  i możliwościami.  Kocham celebrować życie. Bycie tu i teraz jest moją receptą na szczęście. Mam  szczególną słabość do słodkości i kawy. Lubię biegać, podróżować i fotografować wszystko co mnie zachwyca i uszczęśliwia.

Dorota Sosińska

Pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy, muzykoterapeuta, nauczyciel prowadzący rewalidację i zajęcia kształtujące kreatywność.

O sobie:

Z pasją, systematycznie pracuję nad rozwojem warsztatu w zakresie tańca terapeutycznego. Kocham bałtyckie plaże. Uwielbiam zwiedzać zamki, pałace i poznawać ich historię. Odpoczywam słuchając muzyki relaksacyjnej z kotem na kolanach.

Karolina Pisula

Oligofrenopedagog, instruktor odnowy biologicznej, nauczyciel kwiaciarstwo i ogrodnictwa oraz gimnastyki korekcyjnej.

O sobie:

W wolnym czasie lubię czytać książki i rozwiązywać krzyżówki. Jestem świetna w odnajdywaniu zagubionych rzeczy. Niezmiennie moim hobby jest piłka ręczna, rolki i wiązanie makramy.

Agnieszka Wilińska

Pedagog osób z niepełnosprawnością intelektualną, nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej.

O sobie:

Uwielbiam narciarstwo biegowe w Jakuszycach  oraz długie wyprawy z kijami nordic walking.

Wojciech Wiliński

Pedagog osób z niepełnosprawnością intelektualną, nauczyciel wychowania fizycznego.

O sobie:

Uwielbiam kibicować reprezentacji Polski w piłce ręcznej oraz grać w roundnet na plaży.

Janusz Wojsa

Pomoc nauczyciela.

O sobie:

Źle radzę sobie z wolnym czasem, lubię mieć ręce pełne pracy i nie ma rzeczy, której nie naprawię. W wolnych chwilach, których mam niewiele, bardzo lubię czytać książki. Jestem wrażliwy na krzywdę ludzką i staram się pomagać, jeśli tylko mogę.

Aneta Grześniak

Pomoc nauczyciela.
Skończyłam zarządzanie w turystyce ale jednak wolę współpracować, niż zarządzać.

O sobie:

Jestem szczęśliwą  mamą. Uwielbiam pływać, żeglować, i wędkować. Chętnie dzielę się tym co mam z innymi.  Uwielbiam swoją  pracę.  Mój syn mi zazdrości, że chodzę do szkoły, tak jak on i że za  to mi płacą. Relaksuję się przy książce, malowaniu ścian i grzebaniu przy aucie. Uważam, że jeśli się chce, to można to osiągnąć, a od marudzenia nikomu nic się nie zmieniło.

Paulina Szafraniec

Pomoc nauczyciela

O sobie:

Jestem uśmiechniętą i wesołą osobą. Uwielbiam zwierzęta dlatego mam dwa psy. W wolnym czasie chodzę z synem na długie spacery po Wrocławiu. Moim hobby jest robienie świeczek sojowych które wyglądają jak owocowe desery lub pyszne kawy .

Justyna Szymaszek

Pomoc nauczyciela.

O sobie:

Pasjonatka turystyki. Uwielbiam podróże.  Czasami świruję na punkcie zdrowego żywienia. Jestem trochę zakręcona (nie tylko na głowie), czasem zapominalska. Lubię się śmiać i uśmiechać do ludzi. Uspokaja mnie… melisa.

Beata Czerwińska

Pomoc nauczyciela.

O sobie:

Miłośniczka dobrej literatury. Fanka aktywnego spędzania czasu. Wypuszczona  do lasu, wracam z koszem pełnym grzybów. Empatia nie pozwala mi przejść obojętnie obok krzywdy ludzkiej i  zwierzęcej. Jestem zakochana w przyrodzie, potrafię docenić jej piękno.

Katarzyna Mateusiak

Pomoc nauczyciela.

O sobie:

Wesoła, szalona i zawsze uśmiechnięta blondyna. Nie potrafię się nudzić.  W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, od kryminałów po romansidła. Moje hobby to tworzenie  z córką różnych rzeczy hand made, czyli coś z niczego. Lubię: długie spacery, dobrą muzykę  oraz eksperymentowanie w kuchni.

Elżbieta Dunal

Z wykształcenia ekonomistka, od wielu, wielu lat pracująca z ludźmi i dla ludzi. Lubię to bardzo.

O sobie:

Moje zamiłowania to praca i wypoczynek na działce. Lubię chodzić na baaaarrrrrdzo dłuuuuugie spacery. Nie lubię biegać. Lubię też nic nie robić czyli: czytać, rozwiązywać krzyżówki i rozmawiać z ludźmi.